A fejléc, vagy header az egyik legfontosabb vizuális területe a weboldalaknak. Miért is? Mert ez a vállalkozásunk első benyomása, vagyis a" felső ruházata"!

Az első benyomás fontossága elengedhetetlen a sikeres online jelenlét és üzleti kapcsolatok szempontjából. Egy ”felhasználói szemkövetéses” tanulmány szerint, amelyet a Missouri University of Science and Technology Egyetemen végeztek, amikor valaki felkeresi a weboldaladat, csupán néhány másodperc áll rendelkezésre arra, hogy eldöntse, maradjon-e és felfedezze az oldalt, vagy inkább tovább keresgéljen.

Tartalom

7 tipp a jobb benyomásért

  • Az oldal betöltési sebessége:

Az abszolút első benyomás, amit kialakítasz. Ez nyilvánvalónak hangzik, de ahogy hozzáadunk folyamatosan több grafikát és kreatívvá teszik a designjukat, az oldal sebessége gyakran lelassul. Fontos odafigyelni a képekre, grafikákra, videokra, belső kódokra optimalizálására, s főképp a tárhelyszolgáltatóra, így a választott sablonra.

  • Egy biztos, az emberek görgetni fognak:

A mobil használat és a görgetéssel működő közösségi média weboldalak növekedésével a felhasználók hozzászoktak a görgetéshez. Más szóval, amikor meglátogatnak egy weboldalt, gyakran azonnal lefelé görgetnek, míg korábban minden az volt, hogy az oldal elejére helyezz olyan tartalmakat, ami felkelti az emberek érdeklődését. 

Tartsd folyamatosan áramló képeket, ajánlásokat, esettanulmányokat, különleges ajánlatokat és remek tartalmakat még az oldal látható része alatt is, hogy az emberek mélyebben beleássák magukat az oldaladba.

  • Bevezető videók felkeltik a figyelmet

Hasznos, ha a weboldalon bevezető videók jelennek meg azonnal, amint valaki meglátogatja az oldalt. A videó az egyik leggyorsabb módja annak, hogy információt közvetíts, és amikor mindössze hét másodperced van az első benyomás kialakítására, minél gyorsabb annál jobb.

Ha a főoldal kialakításán dolgozol, érdemes olyan videót készítened, ami bemutatja a vállalkozásodat, és azt, hogy mit nyújthat egy fogyasztónak. Azonban mindig ügyelj arra, hogy a videó első pár másodperce megragadó és a figyelmet lekötő legyen!

  • Használj hőtérkép eszközt előzetes kutatáshoz

 A hőtérkép eszköz segít abban, hogy különböző designokat, oldalstruktúrát alakítsunk ki, így láthasd, hogy az oldallátogatók tekintete hova irányul. Ez segít megérteni, hogy mely tartalom működik jól, és hogy a pozíció befolyásolja-e az eredményeket. Az ilyen típusú eszközök segítségével gyorsan kaphatsz eredményeket, és folyamatosan frissülnek, így nyomon követheted a tesztelésed eredményeit. Heatmap.me az egyik legnépszerűbb hőtérkép eszköz elérhető

  • Emeld ki a lebilincselő tartalmat

Gondoskodj róla, hogy az oldalaidon lévő tartalom valamilyen vonzerővel rendelkezzen, hogy megtartsa az emberek figyelmét az oldalon. Akciók és különleges ajánlatok jól működhetnek néhány vállalat esetében, de igyekezz elkerülni, hogy túlságosan értékesítő jellegűnek hasson a tartalom.

A legjobb az, ami arra ösztönzi a látogatókat, hogy mélyebbre merüljenek a weboldaladon, és gyakran a kelti fel az érdeklődést az emberekben.

  • Mobilra optimalizálás kifejezetten

Ne feledd, hogy az első benyomások ugyanúgy működnek, mint amikor mobil eszközökön böngészünk.

 

A Mobilegeddon egy algoritmus változás, mely azokat a weboldalakat bünteti, amelyek nem rendelkeztek megfelelően optimalizált mobil weboldallal. A jó első benyomás kialakítását mobil eszközön is fontos, ezért kövesd az összes fentebb említett tippet, de gondoskodj arról, hogy reszponzív webdesign-dal rendelkezz.

Meghatározó weboldal területek

Fontos megérteni, hogy a felhasználók eltérő mennyiségű időt töltenek különböző weboldal területekre fókuszálva.

A mért idő szerint, az alábbiakat láthatjuk:

  1. A vállalat logója: 6,5 másodperc
  2. A fő navigáció: 6,44 másodperc
  3. A keresőmező: 6 másodperc
  4. A közösségi megosztási linkek: 5,95 másodperc
  5. A fő vagy központi kép: 5,94 másodperc
  6. A szöveges tartalom: 5,59 másodperc

Elmondhatjuk tehát, hogy az alábbi területek nagyon fontosak az első benyomás kialakításában, mivel a felhasználó tekintete ide fókuszál először. 

Ahhoz, hogy megfelelően pozitív benyomást keltsünk, nagyon fontos, hogy ezeket a területeket jól átgondoljuk.

Az esztétikus design fontossága a weboldaladon

Bizonyára egyetértünk abban, hogy ma már egy weboldal magas szintű megjelenése elengedhetetlen a márka kommunikációjában. Mi több, ennek egyik meghatározó alapja. Kutatásokkal alátámasztott tény, hogy a látogatóink másodperc ezredrésze alatt eldöntik, hogy szimpatikusnak tartják-e a weboldalunkat vagy sem. 

Ugye érted már? Ha esetleg nem szimpatikus nekik, sajnos ez nem csak a weboldalra, hanem összeségében a márkára is igaz lesz!

A régi mondás miszerint” a jó bornak is kell a cégér” a modern üzleti kommunikációban hatványozottan igaz. Ennek tekintetében a tartalmi esztétika mellőzése – véleményem szerint -nagyon nagy szakmai hiba, amit manapság senki sem engedhet meg magának.

Kutatások szerint, az esztétikus megjelenéssel rendelkező weboldalak sokkal jobb eredményeket mutatnak még akkor is, ha konkrét vállalati, vagy egyéb, külső vagy belső fejlesztés sem áll mögötte.

Szépség és esztétikum

Általános törvény, hogy ami szép, az örömet generál számunkra. Lásd girls power! Igy már jobban érthető a szépség ereje. A weboldal mindennemű felépítésében óriási szerepe van a felhasználói élménynek, mely meghatározza az első benyomást.

Egy jó megjelenésű, szép oldal hatalmas erőt képvisel, s megszólít. A következő előnyökkel:

  • Megragadja a figyelmet
  • Megnöveli a weboldal forgalmát
  • Arra ösztönzi a látogatókat, hogy több időt töltsenek az oldalon
  • Kiváló SEO rangsorolást ad a Google
  • A mi termékünket, szolgáltatásainkat fogják választani
  • Nem hagyják el gyorsan az oldalt
  • Másnak is ajánlják

Fontos megjegyezni, hogy a tartalomnak, illetve a megjelenésnek azonos szinten kell lenni, hogy egyensúlyban legyen a külső, illetve a belső érték.

https://vargaerika.hu/ saját tervezés 

"ez mi ez" effektus?

Amikor a gyerekek azt kérdezgetik, hogy „ez mi ez?” általában azt jelenti, hogy érdeklődnek és szeretnék megtudni, hogy mi a tárgy, illetve egy dolog neve, vagy hogyan működik. Ez a kérdés a kíváncsiságuk és a felfedezés iránti vágyuk kifejeződése.

 Pontosan ezt a gyermeki kíváncsiságot kell kiváltani az emberekből meglepően egyedi, újszerű megoldásinkkal, vizualitásunkkal, hiszen a bennünk lévő gyermek örök. Ez a kérdés a kíváncsiságuk és a felfedezés iránti vágyuk kifejeződése.

Csorba Dániel hivatalos oldal – youtube cover

Miért is fontos ez nekünk?

Legyen neked is ilyen a weboldalad!

A wow kifejezés egyfajta leírás arra, amikor valami-valaki olyan hatást vagy reakciót vált ki valakiben, amely lenyűgözi vagy elkápráztatja őket.

A „wow” szó angol eredetű és gyakran használják arra, hogy kifejezzék az ámulatot, a meglepetést vagy az elragadtatást valami iránt. Amikor valami különleges vagy rendkívüli történik, vagy valami olyan élményt tapasztalunk, amely lenyűgöz minket, gyakran mondjuk, hogy „wow, ez fantasztikus” vagy „wow, milyen hatásos volt ez”.

A „wáo effektus” tehát arra utal, amikor valami olyan dolog vagy élmény vált ki valakiben erős, pozitív reakciót, ami nagyon meghökkentő vagy elkápráztató. Ez lehet például egy lenyűgöző látvány, egy fantasztikus produkció vagy egy váratlan esemény.

recirquel cirkusz színház

Az öröm, mint a brandépítés alapja

A következőkben a saját weboldalam vizualitásáról szeretnék beszélni. Az arculat, vagy ennek hangulatának kialakításában nagy hangsúlyt kapott a víz élménye, mely alapvetően határozta meg az életemet. 

Munkámban fontosnak tartom a könnyedséget, a pozitív vizualitást, valamint a humort. A nyúl alapvetően a teljesítmény szimbolikája, mely a 20. századi rajzfilm iparnak köszönhetően egy rendkívül pozitív karaktert kapott. 

A logóban az ugrásnak nagyon nagy szerepe van, hiszen ez az átlagból való kiemelkedést, illetve a szokásoktól való eltávolodást szimbolizálja.

A könnyed tengerparti hangulat, melyben egy örömteli flow élményt élhetünk meg, a legtökéletesebb állapota a kreatív alkotásnak. Igy ezzel a gyermeki képpel szerettem volna kifejezni mindazt magas szintű szemléletet, illetve kreatív működést, mely elengedhetetlen az egyediség megformálásában, valamint az alkotásban.

A gyermekkor nem csak a gyerekek kiváltsága

A gyermeki létállapotot gyakran a gyermekeknek tulajdonítunk, de ezek potenciálja megvan mindannyiunkban felnőttként is, csak a szocializációnk feledteti velünk. Ezt az állapotot az alábbiakkal  jellemezhetjük:

  • Öröm: A gyermeki létállapotban az öröm szerepe kiemelkedő.
  • Kreativitás: Ebben a  létállapotban a kreativitás szabadon áramlik.
  • Nyitottság: Ebben a létállapotban az emberek általában nyitottak az új élményekre és az ismeretlen dolgokra.
  • Kíváncsiság: A kíváncsiság az új dolgok iránti érdeklődést jelenti.

Dinamika, lendület, elsöprő kreativitás

Ezen tényezők számos pozitív hatást gyakorolhatnak az emberi lélekre, melyek nagyban hozzájárulhatnak az interaktív és izgalmas felhasználói élményhez, valamint elősegíthetik a felhasználók motivációját és elköteleződését. Nézzünk akkor néhányat ezek közül:

  • Felhasználói elköteleződés: A dinamikus és lendületes weboldalak képesek lekötni a felhasználók figyelmét és növelni az elköteleződést. Ha egy weboldal interaktív elemekkel, animációkkal vagy más mozgó részletekkel rendelkezik, az felkeltheti a felhasználók érdeklődését, és hosszabb időt tölthetnek el az oldalon.
  • Memorabilitás: A kreatív és dinamikus weboldalak könnyebben maradnak meg a felhasználók emlékezetében. Ha egy weboldal kiemelkedik az egyediségével és lendületes megjelenésével, akkor nagyobb valószínűséggel fogják emlékezni rá és visszatérni hozzá.

  • Ösztönző hatás: A dinamikus és kreatív webes tartalom ösztönző hatással lehet a felhasználókra. Az izgalmas és mozgalmas elemek serkentik a felhasználók érdeklődését és motivációját a tartalom felfedezésére vagy egy adott cél elérésére.

  • Emocionális hatás: A lendületes és kreatív weboldalak képesek erős érzelmi reakciókat kiváltani. Ha egy weboldal izgalmas és kreatív módon prezentálja az információkat vagy tartalmat, az felkeltheti az érdeklődést és pozitív érzelmeket vált ki a felhasználókban.

Miért fontos ez?

Az első benyomás lélektana az emberi agyban zajló folyamatokat jelenti, amikor valaki találkozik valami új dologgal, látvánnyal, illetve személlyel.

Ezek az impulzusok alapvetően határozzák meg az emberek személyiségről, viselkedésről, intelligenciáról, megbízhatóságról és más jellemzőkről alkotott véleményünket.

Az első benyomás kialakulásában számos tényező befolyásoló hatással bír, ilyen például:

  • a külső megjelenés
  • a színek
  • betűtípusok
  • kommunikációs stílusunk

Az agyunk folyamatosan elemzi ezeket a jeleket és automatikusan alkotunk egy benyomást. Az első benyomás kialakulása nagyon gyorsan történik és akár már pár másodperc alatt is megtörténhet.

uX, SEO ALAPÚ
PRÉMIUM WEBOLDAL!

FORDULJON HOZZÁM BIZALOMMAL

Egy kis tudomány!

Az agy prefrontális kérgében található területek az új információk feldolgozásáért és a döntéshozatalért felelősek. Az első benyomás kialakulása során az agy prefrontális kérgében található területek az észlelt információk alapján automatikusan értékelik az illetőt, és azonnal döntenek arról, hogy az megbízható, barátságos, érdekes vagy unalmas-e.

Az első benyomás lélektana jelentősége miatt fontos, hogy az emberek tudatosak legyenek a megjelenésükkel, a testbeszédükkel és a kommunikációs stílusukkal kapcsolatban, mert ezek mind befolyásolhatják az első benyomást, amit mások róluk, vagy weboldalunkról alkotnak.

Összefoglalás

Ebben a blogbejegyzésben arra összpontosítottam, hogy mire kell figyelned az első benyomás kialakításakor. A cikkel segíteni szeretnék abban, hogyan teheted vonzóvá és hatékonnyá az első találkozásokat ügyfeleiddel.

Célom az, hogy segítsek Neked a weboldalad első benyomásának fejlesztésében és hatékonyabbá tételében. Az általam nyújtott tippek és gyakorlati példák segítségével magabiztosabban és hatékonyabban kezelheted az első „találkozásokat”.

Remélem, hogy ez a blogbejegyzés inspiráló és hasznos lesz számodra és segítséget nyújt abban, hogy magas színvonalú első benyomást kelts másokban a weboldaladon.

Picture of Brüll Ede - Weboldal tervező, Online marketing szakértő

Brüll Ede - Weboldal tervező, Online marketing szakértő

Üdvözöllek! Brüll Ede vagyok, az Edu-webmarketing alapítója. Vállalkozásomat több mint tíz éve alapítottam Párizsban. Azóta számos különböző területen dolgoztam, filmipartól a fogászatig. Ezzel a tapasztalattal, tudással, illetve szemlélettel állok rendelkezésére ügyfeleimnek.

EDU WEBMARKETING

TEL.:06(30)35-94-131

 

SZOLGÁLTATÁSOK

WEBDESIGN TERVEZÉS

WEBLAP AUDIT

ARCULATTERVEZÉS

GRAFIKAI MUNKÁK

 

© Copyright 2023. Edu-webmarketing

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hívás